Žáci SOŠ a SOU podnikání a služeb Jablunkov darovali krev

06.03.2014 08:12

21.02. 2014 naši žáci darovali  krev na hematologicko-transfúzním oddělení  třinecké nemocnice. Skupinu žáků, kteří již darují krev pravidelně, doplnili žáci učňovských oborů a studenti maturitního oboru, kteří se rozhodli darovat krev poprvé.

Naše škola organizuje tuto záslužnou akci pravidelně každým rokem. Mnoho lidí se dostane do situace, kdy potřebuje dostat krevní transfuzi nebo přípravek vyrobený z lidské krve. Krev nelze uměle vyrobit, a proto je potřeba dobrovolných dárců tak důležitá. Každý z nás může potřebovat krev. Nyní i díky našim žákům, kteří darovali tuto vzácnou tekutinu, budou zachraňovány životy postižených. Většina z nich se shodla na tom, že se stanou pravidelnými dárci.

fotky